POLARIS je silný prostriedok na zvýšenie prílivu bioenergie (životnej energie) do vášho organizmu. Ide o čistú vedu, resp. účinky fyziky. Dnes s určitosťou vieme, že sme bytosti elektromagnetickej povahy, a všetci, ktorým nie je jasné, si to môžu osobne overiť používaním POLARIS-u.

Choroby na telesnej úrovni vznikajú po určitom čase, keď príde k pádu úrovne  a poruchy toku energie do nášho organizmu.

POLARIS možno používať tak, že plníte energetické centrá (takzvané čakry), ktoré slúžia na zásobovanie orgánov vitálnou energiou, alebo priamo na bolestivé miesta tam, kde máte problém.

DÔLEŽITÁ POZNÁMKA:

Pri používaní  POLARISU môžete mať pocity v určitej časti tela, koré môžu mať podobu silnejšej bolesti, pálenia, trhania, tlaku, pichania, potenia,  silnejšej práce čriev a podobne. Osoby so zlým zdravotným stavom budú mať výraznejšie ťažkosti.

Nezľaknite sa, to vás len upozorňuje, že na tom mieste existuje porucha a že organizmus sa v tejto chvíli začína liečiť. Tie pocity budú každým dňom čoraz slabšie, až pokým sa problém na tomto mieste úplne neodstráni, a organizmus neočistí od nazbieraných toxínov.

Odporúča sa použitie po 5-10 minút pri 1. až 5. čakre, pri 6. a 7. čakre (oblasť hlavy) od 2-3 min, u starších osôb aj kratšie. Naraz možno použiť na všetky  čakry zaradom. Na lokálnych miestach mimo energetických centier možno používať aj dlhšie, 10-20 minút 2-3 krát denne, napríklad na bolestivých kĺboch, chrbtici a podobne. Pred a po liečení treba vypiť pohár vody kôli detoxikácii. Najlepšie je disk používať ráno, večer  môžno zaspať s ním na tele. Nájdite si optimálnu individuálnu mieru pre seba. Disk možno používať cez oblečenie, má rovnaký účinok ako aj priamo na pokožku. Môžete liečiť viacej bodov naraz v jednej kúre. Disk nezbiera žiadnu energiu ako kryštále, a jeho trvanie je neohraničené. Môžu ho používať všetci  v domácnosti, dokonca aj domáci miláčikovia a vaše rastliny. Položte  disk pod kvetináč alebo priamo na rastlinu a pozorujte účinok. Každé iné používanie, okrem tohto ktoré sa nachádza v návodoch na použitie je na vlastnú zodpovednosť.

Uspořádání energetických čaker

1. ČAKRA. Postavte disk do ležiacej polohy medzi nohy tesne vedľa tela cez obečenie (kôli hygiene) a zelenými prsťeňmi k telu. Je to miesto medzi genitáliami a anusom. Iný spôsob je, aby ste si proste sadli na disk.

Indikácie: Všetky análne infekcie a infekcie vonkajších pohlavných orgánov, poruchy menštruácie, pruritus (svrbenie) vagíny, vaginitis, vulvitis, uretritis (zápal močových ciest), hemoroidy, impotencia, hypertrofia prostaty.

2. ČAKRA. Postavte disk na dolnú časť brucha, priamo nad lonovú kosť, nad močovým mechúrom.

Toto je dôležitý gynekologický bod.

Indikácie: Všetky poruchy menštruácie, vaginitis a vulvitis (silnejší sekrét), pruritus (svrbenie) vulvy, sterilita mužov a žien, urinárne ťažkosti, zápal močových kanálov, nekontrolované a nočné močenie, hypertrofia prostaty, impotencia, nadutosť čriev, opstipácia, diarea (hnačka), intestinálne funkčné poruchy (lenivé črevá), kŕče, obličkové problémy, lumbago, všeobecná slabosť.

3. ČAKRA. Postavte disk nad žalúdok, pod spojenie rebrových oblúkov.

Indikácie:  Všetky digestívne a gastrické poruchy, bolesti žalúdka,

vred na žalúdku a dvanástniku, mdloby, poruchy trávenia, meteorizmus (nadutosť čriev), bolesť hlavy, nespavosť, búšenie srdca, zvýšený krvný tlak, depresia, znepokojenie.

4. ČAKRA.  Postavte disk na stred vašej hrudnej kosti.

Indikácie: Bronhitis, astma, kašeľ, srdcové problémy, bolesti pri hrudi, búšenie srdca, bolesti prsníkov, znepokojenie.

5. ČAKRA.  Položte disk na dolnú časť krku, nad hrudnú kosť.

Indikácie: Tireoiditis, Hypotireoza-Hashimoto, všetky poruchy funkcie štítnej žľazy, bronhialna astma, bronhitis, problémy sa ústnou dutinou gingivami a zubami, zápal hrdla a mandlí, apoplexia.

Štítnu žľazu nazývaju a dirigentom celého organizmu. Keď nefunguje ako treba,  prichádza k prepádaniu orgánu, zrýchleného starnutia a radu iných zdravotných problémov. Odporúča sa záväzne liečenie tohto bodu (5-10 min.), kôli ochrane všeobecného zdravia a predlženia mladistvého vzhľadu.

6. ČAKRA.  Postavte disk na stred čela nie dlhšie ako 2-3 minúty, u starších osôb a kratšie!

Indikácie: Bolesti hlavy, očné vady, sluchové vady, zápal dutín, závrat.

7. ČAKRA.  Postavte disk na vrch hlavy, línia ktorá spája hornú časť uší, nie dlhšie ako 2-3 minúty, u starších osôba aj kratšie!

Indikácie:  Dôležitý bod pre nervové poruchy, nespavosť, všetky cerebrálne poruchy, bolesti hlavy, apoplexia,  spazmy, kontraktúry.

OBEZITA sa lieči každodenným kladením disku na stred brucha medzi pupkom a hrudnou kosťou v trvaní 5-10 minút, a na piatu čakru 5-10 min. Stimuluje sa štítna žľaza, čím sa urýchľuje metabolizmus a reguluje obezita.

Iné spôsoby uplatnenia mimo čakier sú svojvoľné v závislosti od druhu problem a vášho osobného pocitu. Ako je už povedané, bolestivé kĺby a iné problematické miesta sa môžu liečiť 10-20 minút 2-3 krát denne.

Disk môžete držať doma v miestnosti, v ktorej sa najčastejšie zdržiavate, lebo čistí váš priestor od každej formy negatívnej energie.

POLARISdodatočné vysvetlenia na použitie

POLARIS môžete používať kedykoľvek v priebehu dňa, najlepšie ráno, keď ste odýchnutí, a keď môžete pocítiť jeho silu. Hoci je účinok obidvoch strán rovnaký, obráťte zelenú stranu, na ktorej sú prstene, k telu (oblečenie nezmenšuje účinok). POLARIS možno používať každodenne, alebo v tom rytme, ktorý vám zodpovedá. Zóny a energetické centrá (čakry) ktoré sú problematické liečte každodenne, až kým ťažkosti úplne nezaniknú, keď naplníte organizmus energiou. Časom dôjde ku prečisteniu vašich energetických kanálov a organizmus sa naplní energiou. Keď energia plynie slobodne cez váš organizmus, bolesti pomaly prejdú. Stačí použiť disk raz za deň na čakrách (5-10 min), môžete všetky čakry zaradom v jednej kúre a na iných miestach 2-3 krát (10-20 min) denne, ak je potreba (povedzme na bolestivé miesta ako sú chrbtica, kĺby…).

Pri slabej cirkulácii a chladných nohách v sediacej polohe postavte disk pod chodidlá jednej a potom druhej nohy 10-15 min. Viacnásobne urýchľuje zarastanie postoperatívnych rán a prelomov kostí. Vzhľadom na to, že ide o prírodnú bioenergiu, môže sa používať aj u osôb s  implantátami, ako aj spolu s hociktorou medicínskou terapiou. Počas tehotenstva sa používanie disku neodporúča, z dôvodu že gravidita nesie určité riziká. Tehotné ženy môžu byť v blízkosti disku, piť energizovanú vodu, a len po pôrode používať disk na sebe.

Stres možno rýchlo neutralizovať tak, že sa položí dlaň na disk, alebo ho osoba vezme medzi dlane na niekoľko minút (ako dlho vám je prijemné), a za krátky čas pocítite upokojujúci efekt. Ten efekt možno dosiahnúť aj kladením diska na 3 čakru, oblasť nad žalúdkom. Vzhľadom na možné problémy na rozličných častiach tela, na dlaniach, chodilách a na ušných lalôčikoch, veľmi rýchlu aktiváciu a harmonizáciu všetkých orgánov dosiahnete kladením disku na tieto oblasti na niekoľko minút.

Ak ste si nestihli urobiť rannú kúru, veľmi jednoduchý spôsob ako každodenne energizovať organizmus a dlhoročne prispieť svojmu zdraviu a kvality života, je liečenie prvej čakry 1-2 krát denne na 10 – 15min. Budete sedieť na disku kedykoľvek budete mať možnosť, doma alebo na pracovnom mieste, kdekoľvek je to možné.

Vo večerných hodinách sme unavení a dekoncentrovaní, tak že sa neodporúča používanie diskov, ak nie je zatým výrazná potreba. Večer by sa nám taktiež mohlo stať, že zaspíme s diskom na sebe, čo nie je dobré, lebo by došlo k  predávkovaniu a neprijemným účinkom. Ak by sa to stalo (pocit únavy, mdloby…), sprchujte sa viackrát denne vlažnou vodou, pite veľa vody a prerušte liečenie na niekoľko dní. Optimálne trvanie použitia je uvedené v návode na použitie, inakšie používanie disku je len na svoju vlastnú zodpovednosť. Ak pocítite záťaž organizmu, zmenšite trvanie expozície, alebo prerušte liečenie na nieľkoľko dní. Staršie osoby a osoby so zlým zdravotným stavom by mali začať s veľmi krátkymi expozíciami v trvaní 2-3 minút po jednom centre (čakre), z dôvodu, že ich organizmus nie je v stave  naraz prepustiť veľké množstvo energie. Disk v noci nedržať pod vankúšom alebo posteľou, ale vedľa alebo v blízkosti postele, na ktorej spíte (optimálne vzdialený 1m). Najlepším spôsobom použítia disku je, aby ste sami našli svoju optimálnu mieru. Všetci máme svoje individuálne potreby čo sa týka jedla a vody, rovnako je to aj s energiou. Preháňanie nie je užitočné. Čo vieme je, že slnečná energia a slnenie je veľmi priaznivé na naše zdravie, taktiež vieme, aký je to pocit, keď sa to preženie. Organizmus netreba nútiť ani zaťažovať zbytočnou energiou, lebo  vyzdravenie v krátkom čase nie je možné. Netreba sa ponáhľať, trpezlivo a s mierou zásobovať každodenne energiou svoje bunky a celý organizmus, podnecovať ho na samovyliečenie úplne prírodzeným spôsobom, čo je aj možné.

Ak príde k poškodeniu a šúpaniu ochranného laku, disk nestratí svoju účinnosť. Rovnako je účinný aj v plastickom sáčku ako aj mimo neho.

Dr. Dino Tomić